Kolekcija AKIM

Dizains: Guna Džeriņa

Funkcionāla estētika, dabiskums, skaidra dizaina valoda. Kolekcijas trauki ir kā liecinieki dialogam starp keramiķa rokām un mālu.

Dailrade Ceramics keramikas bļodiņu kompleks gaiši zilā krāsā ar baltu maliņu, 3 gab

Dailrade Ceramics melns, vidēji liels keramikas šķīvis desertam vai uzkodām

Šīs kolekcijas radīšanā es iedvesmojos, lipinot mālus kopā ar savu mazdēlu Akimu. Veidojot dažādu izmēru un formu traukus, mums abiem vienmēr raisās jaukas sarunas par šo un to - par svarīgo un ne tik būtisko, par ikdienas gaitām un sapņiem, par cilvēkiem un dzīvniekiem, par mašīnām un zvaigznēm, īsāk sakot - par dzīvi, kāda tā ir. Un, kamēr sarunas rit, mūsu pirksti tās itin kā iemūžina mālā… Man patīk mūsu paaudžu atšķirības un man patīk arī tas vārdos nepasakāmais, kas mūs, par spīti gadu starpībai, dara vienlīdzīgus un kaut kādā ziņā mūžīgus - mēģināšu tomēr nosaukt to vārdos… Tā ir dabiska cilvēka vēlme radīt, izveidot kaut ko paliekošu ar savām rokām, gūstot gandarījumu par darba procesu un rezultātu. Būt darbīgam un derīgam.

Kolekcija CITY GARDEN

Dizains: Guna Džeriņa

Rotaļīga krāsainība, mazie ikdienas svētki, prieks par dzīvi, kas atspoguļojas trauku košajos, piesātinātajos toņos un vieglajās līnijās.

Laikam jau vairāk esmu lauku, nevis pilsētas cilvēks. Dabas tuvums man ir ļoti svarīgs - tas dod spēku un liek izjust patiesu piederību šai pasaulei. Taču ne vienmēr varu būt laukos, daudzas mana darba stundas aizrit pilsētā, darbnīcā. Un tomēr arī tad es pamanos ieraudzīt dabu - ik dienas dzīve piedāvā šādus mirkļus, vajag tikai būt vērīgam un nopriecāties par šo dāvanu! Man ir savs ikrīta rituāls.  Pilsētas darbnīcas pagalmā es apsēžos uz terases un nestaidzīgi iemalkoju kafiju… Šis mirklis ir mans patvērums dienas dunā, šajā mirklī valda miers un klusums, un es ieraugu dabas dāsnumu pilsētas dārzā - maiga saulesgaisma rotaļājas tējkarotē, liega vēsmiņa noglauda pieri, tuvējā koka zarā sparīgi čivina putniņš, strīpains kaķis slinki gulšņā piesaulītē, uz galdiņa nez no kurienes nolaižas punktainā mārīte. Sveicināti, mīļie kafijas pauzes draugi

Kolekcija ONYX

Diznains: Guna Džeriņa

Krāsas tīrība, formas elegance, materiāla pamatīgums. Stabilitāte tiešā un pārnestā nozīmē.

Dailrade Ceramics melns keramikas bļodu komplekts, 3 gab
Dailrade Ceramics vidēja izmēra melna māla bļoda ar papriku
Dailrade Ceramics liela un maza māla bļoda. melna

Jau daudzus gadus manu uzmanību piesaista akmeņi. Es tos ieraugu visur - liedagā, mežā, ceļmalā. Mīlu doties garās pastaigās gar Amatas krastiem savos laukos, un pēc šiem pārgājieniem  vienmēr kopā ar mani mājās pārnāk arī kāds neparasts akmens. Nē, es nepārspīlēju, sakot, ka akmeņi ar mani runā! Viņi patiešām runā, katrs stāsta kādu stāstu, bet, tiesa kas tiesa, ne visi mani uzrunā. Toties tie, kuri uzrunā, dara to pārliecinoši! Akmeņiem piemīt spēcīga, acīm neredzama enerģija, kuru var ieraudzīt ar dvēseles īpašo redzi - reizēm tie atgādina kaut ko no bērnības atmiņām, reizēm īpašais ir krāsa vai forma, citreiz atkal akmens ir kā tāda nākotnes zīme, kas gadījusies tev ceļā un kaut ko vēlas teikt. Reiz kādā pastaigā atradu neparasti skaistu melnu akmeni, kas atgādināja noslēpumaino dārgakmeni oniksu. Zināms, ka melnajam oniksam piemīt spējas palīdzēt cilvēkam sadzirdēt savu iekšējo balsi, sazemēties un atvairīt negatīvo - man patīk ticēt, ka arī mans atrastais “onikss” dara to pašu, un arī šai kolekcijai piemīt kāds īpašs stāsts. Sazemēties

Aroma lampa HARMONY

Dizains: Guna Džriņa

Lakoniskas līnijas, funkcionāla dizaina ideja. Apaļas un ovālas formas stāsta par harmonijas meklējumiem.

Dailrade Ceramics melna keramikas aromlampa
Dailrade Ceramics bēša smilškrāsas keramikas aromlampa
Dailrade Ceramics akmens pelēka keramikas aromlampa

Iedvesmu ikdienas darbam ar keramiku smeļos dabā, īpaši tuvas man ir pastaigas jūras krastā - tās atjauno fiziski un garīgi, sniedzot enerģiju radīt ko jaunu. Reiz, staigājot kopā ar draudzeni mazliet mežonīgajā, bet tik skarbi skaistajā un akmeņiem bagātajā Karostas pludmalē, ieraudzījām vairākus akmeņu krāvumus - noteikti arī jūs tādus esat pamanījuši, vai ne? Un tā nav tikai bērnu izklaide - tā ir burvīga meditatīva nodarbe visu vecumu cilvēkiem. Kāds iekšējs spēks mūs mudina veidot tornīti, celt to augšup… Vislabāk tādi krāvumi sanāk no plaknaniem akmeņiem, bet, ja pa vidam gadās kāds “vēderaināks” eksemplārs, tas ir aizraujošs izaicinājums - dabūt citādo akmeni iekš tornīša! Arī man gribējās uztaisīt tādu krāvumu, un ne tikai dabā, arī savā darbnīcā. Tā tapa šī kolekcija - domājot par cilvēka vēlmi allaž tiekties uz augšu, uz vertikāli, uz debesīm…, bet vienlaikus paliekot tepat uz zemes un meklējot harmoniju.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.